Cilt Dolgusuyla İlgili Merak Ettikleriniz
17 Aralık 2013
Скачать Игровые Автоматы Играть Бесплатно Без Регистрации
6 Ocak 2014
Hepsini Göster

Epilasyonda Yüz Bölgesi Neden En Sorunlu Bölgedir ?

igneli-epilasyon

igneli-epilasyon

 

 

Yüz tüyleri vücut tüylerine nazaran çok daha ince ve açık renklidir. Yüzdeki koyu renkli ve kalın kıllarda birkaç seans içinde incelecekleri için devam eden seanslarda tedavi daha da zorlaşacaktır. İnce ve açık renkli kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde yeterince harabiyet oluşturmaz. Kalın ve siyah kıllar birkaç seanstan sonra bir kısmı biterken bir kısmı incelecek şekilde etkilenir.

Epilasyonda yüz bölgesi mutlaka vücuttan ayrı olarak değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Tedaviye başlama kararı düşünülerek verilmelidir.

international legal rx medications.
 

Bunu ardından kıl kökleri sonuna kadar tedavi devam edecektir. Bu durum en az 10-12 seans sürer, bu sayının üzerine çıkma olasılığı çok yüksektir.Yüz bölgesi için seans sayısının fazla olması ve kısa aralıklarla olmasının sebebi kıl folikül sayısının diğer vücut bölgelerine göre fazla olması ve yüz bölgesinde hormonların kısa sürede etkili olmasıdır. Seans aralığı 1–1,5 ay arasında değişir. Vücutta olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık, kıl köklerinde hafif şişme olabilir, fakat geçicidir. Epilasyondan önce yüz temiz olmalı, makyaj, parfüm, krem ve benzeri maddeler temizlenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir