Manikür Pedikür
Manikür Pedikür
21 Eylül 2013
Kavitasyon
Kavitasyon
21 Eylül 2013
Hepsini Göster

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit oluşumu deri altı yağ tabakasında oluşan kompleks fizyolojik değişikliklerin bir sonucudur.

Düzenli egzersiz ve iyi dengelenmiş beslenme selülit oluşumunu yok etmez ya da önlemez, bununla birlikte yetersiz beslenme, kilo alma ve yeterli su alımının eksikliği dolayısıyla sağlıksız yaşam tarzı tüm vücudun olduğu gibi selülitlerin görüntüsünü de zaman içerisinde daha da kötü hale getirir.

Yaşla birlikte yüzeysel yağ dokusu ve derideki bağ dokusunun formunda ve kalınlığında kayıplar olur. Ve ne yazık ki bunun sonucu fark edilebilecek kadar belirgin ve sarkık selülittir. Şu günlerde piyasada selülite çare olduğunu iddia eden çok çeşitli ürünler vardır.

Birçoğunun işe yarayıp yaramadığı bilinmediği gibi iddia ettiklerini de yerine getirmemektedir. Bu yüzden yanlış ürünlere çok paralar vererek zarara uğramak çok kolaydır. Birçok ürün tek başına selülit tedavisinde etkili olmayan tropikal tedaviler içerir. Bununla birlikte bitkiler, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler içeren kremler de mevcuttur. Bunlar cildin daha yumuşak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur ve kendini daha kolay onarmasını sağlar.